Errenteria

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Errenteria
Komunë
noform
Vendndodhja
Errenteria is located in Spanjë
Errenteria
Errenteria

Koordinatat: 43°18′45.06″V 1°53′55.55″P / 43.3125167°V 1.8987639°P / 43.3125167; -1.8987639

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Baskia
Provinca Gipuzkoa
Qarku Donostialdea
Kryetari i Bashkisë Julen Mendoza Pérez
Partia Bildu
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 32.26 km2
Popullsia 38767 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Errenteriar
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 20100
Koordinatat 43° 18′ 45.06″ Veri

1° 53′ 55.55″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.errenteria.net


Errenteria është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Donostialdea, të provincës Gipuzkoa, në Komunitetin e Baskisë. Errenteria ka 38767 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 32.26 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]