Ervin Bejleri

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Ervin Bejleri është aktor, humorist, prezantues dhe dublues shqiptar. Ka lindur më 8 tetor 1978 në Tiranë.

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • Lindje, perëndim, lindje (2009)
 • Sins (2012)
 • 2 Gisht Mjaltë (2019)
 • Lazarat (2019)
 • The Slider (2017)
 • Shtatë Ditë (2016)
 • Pranverë e paharruar në fshatin e harruar (2019)

TV[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • Portokalli
 • M'fal për shprehjen
 • Skandërbeg
 • Kolaudim
 • Milenium
 • Kënga Magjike 2013
 • Gjyshet Milionere