Eryngium

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Eryngium
Eryngium
Eryngium
Seleksionimi shkencor
Lloji: Bimë
Dega: Magnoliophyta
Klasa: Magnoliopsida
Fisi: Apiales
Familja: Apiaceae
Grupi: Eryngium
Anëtarët

Lista e anëtarëve

Eryngium është grup bimësh i familjes Apiaceae .

Lista e anëtarëve[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Janë diku rreth 230 lloje të këtij grupi, duke i numëruar dhe këto:

Shiko dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Eryngium në projektin Commons të Wikipedias

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Apiaceae – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale


P biology blue.png Ky artikull në lidhje me biologjinë është i cunguar. Ndihmoni dhe ju në përmirsimin e tij.