Eryngium foetidum

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Eryngium foetidum
Seleksionimi shkencor
Lloji: Bimë
Dega: Magnoliophyta
Klasa: Magnoliopsida
Fisi: Apiales
Familja: Apiaceae
Grupi: Eryngium
Eryngium foetidum

Eryngium foetidum (lat. Eryngium foetidum L.) është bimë dhe klasifikohet në familjen e bimëve Apiaceae.

Shiko dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Eryngium foetidum në projektin Commons të Wikipedias

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Apiaceae – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale