Escalante, Cantabria

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Escalante, Cantabria
Komunë
Flamuri_figura
Vendndodhja
Escalante, Cantabria is located in Spanjë
Escalante, Cantabria
Escalante, Cantabria

Koordinatat: 43°26′8″V 3°30′47″P / 43.43556°V 3.51306°P / 43.43556; -3.51306

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Cantabria
Provinca Cantabria
Qarku Trasmiera
Kryetari i Bashkisë Pedro José Jado Samperio (2007)
Partia PRC
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.11 km2
Lartësia 7 m (m.n.d.)
Popullsia 782 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit escalantino, -na
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 43° 26′ 8″ Veri

3° 30′ 47″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.villadeescalante.com


Escalante, Cantabria është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Trasmiera, të provincës Cantabria, në Cantabria. Escalante, Cantabria ka 782 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 19.11 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]