Escalona

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Escalona
Komunë
Stema_figuraBandera de Escalona.svg
Vendndodhja
Escalona is located in Spanjë
Escalona
Escalona

Koordinatat: 40°10′15″V 4°24′19″P / 40.17083°V 4.40528°P / 40.17083; -4.40528

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile-La Mancha
Provinca Toledo
Qarku Qarku Torrijos
Kryetari i Bashkisë Álvaro Gutiérrez Prieto(2007)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 73 km2
Lartësia 550 m (m.n.d.)
Popullsia 3521 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi Ver texto
Vendasit Escaloneros
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 45910
Prefiksi 925
Koordinatat 40° 10′ 15″ Veri

4° 24′ 19″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.ayto-escalona.com


Escalona është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Qarku Torrijos, të provincës Toledo, në Castile-La Mancha. Escalona ka 3521 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 73 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]