Espadilla

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Espadilla
Komunë
Stema_figuraBandera d'Espadella.svg
Vendndodhja
Espadilla is located in Spanjë
Espadilla
Espadilla

Koordinatat: 40°1′35″V 0°21′20″P / 40.02639°V 0.35556°P / 40.02639; -0.35556

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Castellón
Qarku Alto Mijares
Kryetari i Bashkisë Vicente D. Silvestre Ortells
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12 km2
Lartësia 294 m (m.n.d.)
Popullsia 70 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Espadillanos
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 12230
Koordinatat 40° 1′ 35″ Veri

0° 21′ 20″ Perëndim

Faqja Zyrtare Webfaqja zyrtare
Espadilla (Castellón)

Espadilla është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alto Mijares, të provincës Castellón, në Komunitetin e Valencias. Espadilla ka 70 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 12 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]