Espinasses

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Espinasses
Komunë
noform
Pamje nga Espinasses
Stema_figura
Vendndodhja
Espinasses is located in Franca
Espinasses
Espinasses
44°28′00″V 6°13′29″L / 44.466666666667°V 6.2247222222222°L / 44.466666666667; 6.2247222222222Koordinatat: 44°28′00″V 6°13′29″L / 44.466666666667°V 6.2247222222222°L / 44.466666666667; 6.2247222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.86 km2
Popullsia 690 banorë
Dendësia 50 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05190
INSEE 05050
Faqja Zyrtare http://www.espinasses-mairie.fr


Espinasses është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Espinasses ka një popullsi prej 690 banorë dhe sipërfaqe 13.86 km², me një dendësi prej 50 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Espinasses – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale