Esterri d'Àneu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Esterri d'Àneu
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Esterri d'Àneu is located in Spanjë
Esterri d'Àneu
Esterri d'Àneu

Koordinatat: 42°37′48″V 1°7′28″L / 42.63000°V 1.12444°L / 42.63000; 1.12444

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Pallars Sobirà
Kryetari i Bashkisë Ramon Badia i Sala
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.5 km2
Lartësia 957 m (m.n.d.)
Popullsia 965 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Esterriencs
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 25580
Koordinatat 42° 37′ 48″ Veri

1° 7′ 28″ Lindje


Esterri d'Àneu është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Pallars Sobirà, të provincës Lleida, në Katalonia. Esterri d'Àneu ka 965 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 8.5 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]