Estivareilles, Allier

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Estivareilles
Komunë
noform
Pamje nga Estivareilles
Vendndodhja
Estivareilles is located in Franca
Estivareilles
Estivareilles
46°25′31″V 2°37′07″L / 46.425277777778°V 2.6186111111111°L / 46.425277777778; 2.6186111111111Koordinatat: 46°25′31″V 2°37′07″L / 46.425277777778°V 2.6186111111111°L / 46.425277777778; 2.6186111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.27 km2
Popullsia 1121 banorë
Dendësia 99 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03190
INSEE 03111


Estivareilles është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Estivareilles ka një popullsi prej 1121 banorë dhe sipërfaqe 11.27 km², me një dendësi prej 99 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Estivareilles (Allier) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale