Euphorbia amygdaloides

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Euphorbia amygdaloides
Euphorbia amygdaloides
Euphorbia amygdaloides
Seleksionimi shkencor
Lloji: Bimë
Dega: Magnoliophyta
Klasa: Magnoliopsida
Fisi: Malpighiales
Familja: Euphorbiaceae
Grupi: Euphorbia
Euphorbia amygdaloides

Euphorbia amygdaloides është bimë e familjes Euphorbiaceae.

Shiko dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Euphorbia amygdaloides në projektin Commons të Wikipedias

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Euphorbiaceae – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale