Euphorbia esula

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Euphorbia esula
Euphorbia esula
Euphorbia esula
Seleksionimi shkencor
Lloji: Bimë
Dega: Magnoliophyta
Klasa: Magnoliopsida
Fisi: Malpighiales
Familja: Euphorbiaceae
Grupi: Euphorbia
Euphorbia esula

Euphorbia esula (lat. Euphorbia esula L.) është bimë e familjes Euphorbiaceae.

Shiko dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Euphorbia esula në projektin Commons të Wikipedias

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Euphorbiaceae – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale