Euro Kolegji

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Euro College

Tipi:Privat
Website:eurocollege.edu.mk

Euro Kolegji është një institucion i akredituar[1][2][3][4][5][6] privat i arsimit të lartë në KumanovëMaqedoni.[7] Programet e studimit janë organizuara në nivelet bachelor dhe master në Administrimin e Biznesit me180 ECTS/120 ECTS.

Kolegji është një partner zyrtar i American Heritage University of Southern California[8]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]

Faqja zyrtare e internetitOfficial website

Referime[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ http://www.ccp-macedonia.gov.mk/tabela_ang.pdf Archived 3 December 2011[Date mismatch] at the Wayback Machine. ccp-macedonia.gov.mk
  2. ^ "http://www.uslugi.gov.mk/Prasanja.aspx?". Arkivuar nga origjinali më 30 mars 2012. Marrë më 30 mars 2017.  Një parametër i panjohur |url-status= është injoruar (ndihmë); Lidhje e jashtme në |title= (ndihmë)
  3. ^ "Kopje e arkivuar" (PDF). Arkivuar nga origjinali (PDF) më 30 shtator 2011. Marrë më 30 mars 2017.  Një parametër i panjohur |url-status= është injoruar (ndihmë)
  4. ^ "Kopje e arkivuar" (PDF). Arkivuar nga origjinali (PDF) më 26 shtator 2011. Marrë më 30 mars 2017.  Një parametër i panjohur |url-status= është injoruar (ndihmë)
  5. ^ http://www.edu.int/eurocollege/ edu.int
  6. ^ http://www.eurocollege.edu.mk/info_acre.html Archived 7 September 2011[Date mismatch] at the Wayback Machine. EDU Intergovernmental Accreditation
  7. ^ http://radiobravo.com.mk/en/emissions/eurokoledz13092010/ Euro College Radio Interview
  8. ^ http://amheritageuniv.net/news_award.php

Koordinatat: 42°08′20″V 21°43′08″L / 42.1390°V 21.7188°L / 42.1390; 21.7188