Extras

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Extras ("Kompars" / Aktorë me role të vogël) është një seri komike britanik, shkruajtur dhe xhiruar nga Ricky Gervais dhe Stephen Merchant. Transmetimi i parëBritaninë e Madhe te BBC Two ishte më 21 korrik 2005.

2005 u transmetua sezona e parë me 6 episoda, që nga 14 shtator 2006 transmetohet e dyta sezonë te BBC Two.

Që nga 16 janar 2007 transmetohet seria te Comedy Central gjermane.

Protagonistët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Andy Millman, një aktor pa sukses, që punon si statist, luajtur nga ko-autori Ricky Gervais.
  • Maggie Jacobs, kolegja e tij (Ashley Jensen)

Personazhet të tjerë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ko-autori Stephen Merchant paraqitet si Agjenti i paaftë i Andy.

Episodet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]