Fère-en-Tardenois

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fère-en-Tardenois
Komunë
noform
Pamje nga Fère-en-Tardenois
Stema_figura
Vendndodhja
Fère-en-Tardenois is located in Franca
Fère-en-Tardenois
Fère-en-Tardenois
49°11′58″V 3°31′03″L / 49.199444444444°V 3.5175°L / 49.199444444444; 3.5175Koordinatat: 49°11′58″V 3°31′03″L / 49.199444444444°V 3.5175°L / 49.199444444444; 3.5175
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20.4 km2
Popullsia 3183 banorë
Dendësia 156 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 02305


Fère-en-Tardenois është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Fère-en-Tardenois ka një popullsi prej 3183 banorë dhe sipërfaqe 20.4 km², me një dendësi prej 156 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]