FC Džiugas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
FC Džiugas
Emri i plotë Klubi Futbollit Džiugas
Pseudonimi žemaičiai
Themelimi 1923; 98 vite më parë (1923)
Stadiumi Stadiumi Telšių centrinis, Telšiai
(Kapaciteti: 3,000)
Presidenti Flag of Lithuania.svg Martynas Armalis
Trajneri Flag of Lithuania.svg Marius Šluta
Liga A lyga (D1)
2020 Pirma lyga (D2), Vendi i 4-t
Fanella e parë
Fanella e dytë

Futbolo klubas Džiugas, FC Džiugas është klub futbollistik nga Telšiai, Lituani që është krijuar në qershor të vitit 1923. Stadiumi i stadiumi Centrinis.

Sukseset[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

<...>

Lojtarët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përditësuar më 2021-05-21.[1][2]

Nr. Pozicioni Lojtari
12 Flag of Lithuania.svg Pt Kęstutis Pilipavičius
70 Flag of Lithuania.svg Pt Nedas Kulevičius
1 Flag of Lithuania.svg Pt Kajus Urbietis [3]
2 Flag of Lithuania.svg Mb Kęstutis Petkus
5 Flag of Lithuania.svg Mb Paulius Ukrinas
7 Flag of Lithuania.svg Mf Rokas Petrikas
9 Flag of Lithuania.svg Mf Andrius Lipskis
10 Flag of Lithuania.svg Mf Marius Papšys
13 Flag of Lithuania.svg Mb Tomas Rapalavičius
14 Flag of Brazil.svg Mf Leo Antonio
15 Flag of Lithuania.svg Mf Artūras Rudokas
17 Flag of Lithuania.svg Mf Rolandas Leščius
20 Flag of Azerbaijan.svg Mf Elsevaras Bakirzadehas
29 Flag of Lithuania.svg Mb Davydas Arlauskis
88 Flag of Lithuania.svg Mb Edvinas Sirutavičius
Flag of Lithuania.svg Mf Rokas Lazdinauskas
Flag of Lithuania.svg Mf Ronaldas Misiūnas [4]
Flag of Lithuania.svg Mf Martynas Vasiliauskas
Flag of Japan.svg Mf Yudai Koike [5]
Flag of Lithuania.svg Mf Rokas Stanulevičius [6]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Kopje e arkivuar". Arkivuar nga origjinali më 23 mars 2019. Marrë më 25 mars 2019. |archiveurl= dhe |archive-url= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |archivedate= dhe |archive-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |accessdate= dhe |access-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ http://lietuvosfutbolas.lt/klubai/dziugas-1483/?cid=1816595
  3. ^ "Kopje e arkivuar". Arkivuar nga origjinali më 26 mars 2019. Marrë më 25 mars 2019. |archiveurl= dhe |archive-url= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |archivedate= dhe |archive-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |accessdate= dhe |access-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  4. ^ http://www.fcdziugas.lt/turnyras/dziugas-pasipilde-dar-vienu-naujoku/?fbclid=IwAR0XNtJweGhOAyoVu54KphOPvbd4f_UkQMMLPN8CaMjOxhq9Sc3PhkKlDpI
  5. ^ http://www.fcdziugas.lt/dziugas-sudare-sutarti-su-legionieriumi/
  6. ^ http://www.fcdziugas.lt/dziugo-garbe-gins-rokas-stanulevicius/?fbclid=IwAR3KGKXxAL70VwLxOHj_MUPVLgN_q5aVrpiUbCUV4CR0D787VMDQMR4EC18

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]