FC Dynamo Moska

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
FC Dynamo Moscow
Pseudonimi(et)Blu dhe të bardhë
Themeluar18 prill 1923
StadiumiArena Khimki
Kapaciteti18 636
PronariGennadi Solovyov
TrajneriDan Petrescu
LigaPremier League
2018/1912
Faqja zyrtareFaqja zyrtare e klubit
Ngjyra shtëpi
Ngjyra jashtë

Dynamo është një klub futbollit nga Moska.

Lojtarët e njohur[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]