Fabio Capello

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Fabio-Capello.jpg

Fabio Capello (Canzian San d'Isonzo, 18 Qershor 1946) është një futboll dhe ish-lojtar Italian, Roli mesfushor, Trajner aktual i Ekipi Angli.