Fabio Koentrao

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Fabio Koentrao (Fábio Alexandre da Silva Coentrão) lindi më 11 mars të vitit 1988 në 'Vila do Conde, Portugal', është futbollist i Real Madrid, Njëkohësisht luan edhe me kombëtaren Portugeze. Më parë ky futbollist ka luajtur me klube vendase si 'Rio Ave' dhe 'Benfica'.