Fabras

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fabras
Komunë
noform
Pamje nga Fabras
Vendndodhja
Fabras is located in Franca
Fabras
Fabras
44°39′00″V 4°17′23″L / 44.65°V 4.2897222222222°L / 44.65; 4.2897222222222Koordinatat: 44°39′00″V 4°17′23″L / 44.65°V 4.2897222222222°L / 44.65; 4.2897222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.52 km2
Popullsia 396 banorë
Dendësia 53 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07380
INSEE 07087
Faqja Zyrtare http://www.fabras.com/


Fabras është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Fabras ka një popullsi prej 396 banorë dhe sipërfaqe 7.52 km², me një dendësi prej 53 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Fabras – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale