Fahri Xharra

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Fahri Xharra Lindur më 4 prill 1951, jeton në Gjakovë. Fahri Xharra është inxhinier i diplomuar ne Universitetin e Ljubjanës në degën e Shkencave Natyrore Teknologjike. Me përvojë shumëvjeçare ndërkombëtare, Xharra punoi në ndërmarrjen zvicerane “Bezema” si drejtor i shitjes ne Azinë Qendrore nga viti 2004, në Zvicër.

Më herët punoi si drejtor i shitjes për Evropën Juglindore në ndërmarrjen zvicerane CIBA, në Selanik dhe drejtori i shitjes për Afrikën Veriore, në Marok. Në Kosovë ka punuar si shef laboratori dhe drejtor prodhimi në ndërmarrjen “Emin Dukaru” në Gjakovë. Ka drejtuar edhe ndërmarrjet Përpunimi dhe Tjerrtorja në Gjakovë. Zotëron shumë gjuhë të huaja përfshirë këtu gjuhët frënge, angleze, serbo-kroate, sllovene, gjermane, italiane, rumune, arabe, ruse, greke, e bullgare.

Ky libër flet për trashëgemin prej historis e më hershëm deri te dita e sodit Botim Filozofia Urbane, Prishtinë

Në keto shkrime Fahri Xharra e forcon punën e thënjes, Antika historike shqipëtare ësht e mohuar.

Ne kët libër mund të gjejm përgjegje për të gjitha thenjat e Oliver Schmitt, i cili e shtërmbëron historin e popullit shqipëtar

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ a b c "Kopje e arkivuar". Arkivuar nga origjinali origjinali më 14 shkurt 2015. Marrë më 22 gusht 2014. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)