Faik Quku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Faik Quku (Shkodër, 1895 - Shtetet e Bashkuara të Amerikës, 19 korrik 1963) ka qenë ushtarak dhe nëpunës i shtetit shqiptar.

Biografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

U lind në Shkodër më 1895[1] ose 1896.[2] Ndoqi dhe kreu Kolegjin Saverian.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ a b Juka, Gëzim H. (2018). Shkodranët e 7 prillit dhe të 29 nëntorit. Tiranë: Reklama. ff. 82–83. ISBN 9789928440358. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ Bello, Hasan (3 maj 2015). "Nga Zogu, Konica, Noli, e deri tek Eqerem bej Vlora, si ishin skeduar 56 personalitetet shqiptare në arkivat e Londrës". Tirana observer. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)