Faisal Ghazawi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Dr.Faisal Xhamil Hasam Ghazawi (Arabisht: د. فيصل جميل حسن غزاوي; lindi në vitin 1966[1]) është imam dhe hatib në Xhaminë e ShenjtëMekë. Ai është dekan në Fakultetin e DavetitUniversitetin Umm el-Kura.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Leading imams of the Grand Mosque in Makkah". Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)