Faith Friday Obilor

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Faith Friday Obilor
Obilor.jpg
Të dhënat personale
Data e lindjes5 mars 1991
Vendi i lindjesAba, Nigeria
Gjatësia1,85 m (6 ft 1 in)
PozicioniMbrojtës
Informacionet për klubin
Klubi aktualHJK
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2009–2010Babanawa F.C.?(?)
2010–2011AmaZulu F.C.0(0)
2011PS Kemi21(0)
2012–2015RoPS112(5)
2012FC Inter Turku (huazim)7(0)
2016FC Inter Turku31(0)
2017-HJK0(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Faith Friday Obilor (lindi më 5 mars 1991) është futbollistë nigerianë i cili luan në skuadrën finlandeze HJK.

Karriera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Në vitin 2011, ai erdhi prej Nigerisë dhe u bashkua në skuadrën finalndeze PS Kemi në ligë e dytën Ykkönen.

Më 29 nëntor 2016, ai nënshkroi kontratë dy vjeçare në skuadrën HJK.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "HJK sopimukseen Obilorin kanssa". hjk.fi (në finlandisht). HJK. 29 nëntor 2016. Marrë më 5 dhjetor 2016.