Fakulteti i Inxhinierisë Elektrike dhe Kompjuterike i Universitetit të Prishtinës

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Ndërtesa e Fakultetit të Inxhinierisë Elektrike dhe Kompjuterike të Universitetit të Prishtinës

Fakulteti i Inxhinierisë Elektrike dhe Kompjuterike i Universitetit të Prishtinës është një fakultet i vendosur në Prishtinë, Kosovë.

Departamentet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Fakulteti i Inxhinierisë Elektrike dhe Kompjuterike ka këto departamente:

  • Inxhinieri Kompjuterike
  • Telekomunikacion
  • Elektronikë
  • Automatikë
  • Sistemet Elektroenergjetike
  • Elektroenergjetikë Industriale

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]