Falicon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Falicon
Komunë
noform
Pamje nga Falicon
Stema_figura
Vendndodhja
Falicon is located in Franca
Falicon
Falicon
43°44′56″V 7°16′47″L / 43.748888888889°V 7.2797222222222°L / 43.748888888889; 7.2797222222222Koordinatat: 43°44′56″V 7°16′47″L / 43.748888888889°V 7.2797222222222°L / 43.748888888889; 7.2797222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.17 km2
Popullsia 1965 banorë
Dendësia 380 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06950
INSEE 06060
Faqja Zyrtare http://www.mairie-falicon.com


Falicon është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Falicon ka një popullsi prej 1965 banorë dhe sipërfaqe 5.17 km², me një dendësi prej 380 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Falicon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale