Fanol Përdedaj

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fanol Perdedaj
Fanol Perdedaj - Hertha BSC Berlin (1).jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëFanol Perdedaj
Data e lindjes (1991-07-16) 16 Korrik 1991 (29 vjeç)
Vendi i lindjesGjakova, Kosovë
Gjatësia1.72 m (5 ft 8 in)
PozicioniMesfushor mbrojtës
Informacionet për klubin
Klubi aktual1. FC Saarbrücken
Numri17
Karriera në rini
1. FC Wilmersdorf
2002–2009Hertha BSC
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2009–2014Hertha BSC II51(3)
2009–2014Hertha BSC24(0)
2012–2013Lyngby BK (huazim)22(0)
2014–2015FC Energie Cottbus48(0)
2015–2016FSV Frankfurt30(3)
2016–20171860 Munich14(0)
2018–1. FC Saarbrücken0(0)
Ekipi kombëtar
2009–2010Gjermania U195(0)
2010–2014Gjermania U211(0)
2014–Kosova11(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Fanol Perdedaj (lindi më 16 korrik 1991) është futbollist kosovarë i cili luan për skuadrën gjermane FSV Frankfurt. Më 21 shtator 2009, Fanoli morri nënshtetësinë gjermane.[1] Fanoli u nominua për skuadrën Gjermania U-19 nga Horst Hrubesch, ku më 18 nëntor 2009, luajti kundër Skocia U-19.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Fanol Perdedaj gets German Pass". Hertha BSC. Marrë më 19 gusht 2010. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)