Farges

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Farges
Komunë
noform
Pamje nga Farges
Stema_figura
Vendndodhja
Farges is located in Franca
Farges
Farges
46°10′04″V 5°54′19″L / 46.167777777778°V 5.9052777777778°L / 46.167777777778; 5.9052777777778Koordinatat: 46°10′04″V 5°54′19″L / 46.167777777778°V 5.9052777777778°L / 46.167777777778; 5.9052777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Gex
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.28 km2
Popullsia 946 banorë
Dendësia 66 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01550
INSEE 01158


Farges është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Farges ka një popullsi prej 946 banorë dhe sipërfaqe 14.28 km², me një dendësi prej 66 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]