Fatmir Agalliu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fatmir Agalliu.jpg

Fatmir Agalliu u lind më 19 qershor të vitit 1933 në fisin e Agallinjve të Patosit fshat të Mallakastrës së poshme. Pedagog i gjuhës shqipe në Fakultetin e Historisë dhe të Filologjisë të USHT, Tiranë. Ndahet nga jeta më 5 qershor 1998.