Fatmir Koçi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Fatmir Koçi lindi më 30 nëntor të vitit 1959Tiranë, është regjisor, skenarist dhe producent shqiptar, një prej themeluesve të shkollës së filmit dhe multimedias Marubi AFMM, shkolla e parë e filmit në historinë shqiptare. Ai është President i KKoci Production.

Për angazhimin e tijë në filmografi si dhe për arritjet e tij ai u nominua dhe fitoi disa çmime në shpërblimet e ndryshme për film.

Shpërblimet[redakto | përpunoni burim]

Nga gjashtë nominime të përgjthëshme Fatmir Koçi i fitoi katër çmime:

Filmografia[redakto | përpunoni burim]

Regji[redakto | përpunoni burim]

Skenare[redakto | përpunoni burim]

Produksione[redakto | përpunoni burim]

Stub biografi.png Ky artikull në lidhje me Biografia është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.