Ishim me mire atehere kur ishim keq//

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Fatmir Zimberi)
Jump to navigation Jump to search


U lind me 3 tetor 1982Kumanovë, Maqedoni.

Shkollën fillore e mbaroi në fshatin e lindjes (Sllupcan), të mesmen në Kumanovë, vijoi studimet në fakultetin Juridik në Tetovë dhe pas dy vjet studimeve, paralelisht vijoi edhe studimet në filozofi, mbaroi juridikun dhe vijoi në studimet në master në drejtimin civil, vazhdon në specializim në shkencat politike, mardhënje ndërkombëtare, diplomaci...

Është anëtare i Familjës Zimberi (Familje e sakrificës në luftën kundër pushtetit sllavo maqedon në vitin 2001, ku ishte pjesëtar aktiv në luftë).

Është anëtar i partisë Bashkimi Demokratik për Integrim që prej themelimit të asaj partie në vitin 2002, ku në vitin 2005 u bë kryetar i forumit rinor në Komunën e Likovës.

Ka botuar disa shkrime mbi filozofinë dhe filozofet, ideologjikisht i përket pjese majtiste të politikës, respekton vlerat multinacionale por mbron me fanatizëm vlerat Kombëtare.