Faux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Faux
Komunë
noform
Pamje nga Faux
Vendndodhja
Faux is located in Franca
Faux
Faux
49°32′15″V 4°29′57″L / 49.5375°V 4.4991666666667°L / 49.5375; 4.4991666666667Koordinatat: 49°32′15″V 4°29′57″L / 49.5375°V 4.4991666666667°L / 49.5375; 4.4991666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.28 km2
Popullsia 56 banorë
Dendësia 17 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08270
INSEE 08165


Faux është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Faux ka një popullsi prej 56 banorë dhe sipërfaqe 3.28 km², me një dendësi prej 17 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Faux (Ardennes) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale