Fearless (2006 film)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Fearless
Fearless film.jpg
Posteri Terial i Filmit
Viti i prodhimit: 2006
Regjia: Ronny Yu
Prodhuesi: Jet Li
Ronny Yu
Skenaristi: Chris Chow
Huo Yuanjia
Interpretojnë: Jet Li
Dong Yong
Nakamura Shido
Collin Chou
Betty Sun
Muzika: Shigeru Umebayashi
Kinematografia: Poon Hang-sang
Ray Wong
Prerja: Virgina Katz
Richard Learoyd
Studio: China Grup Film
Shpërndarë nga: UP-ja
Data(t) e lëshimit: 26 janar 2006
Kohëzgjatja: 141 min.
Shteti: Hong Kong-u
Kina
Gjuha: Kinezishtja
Japonishtja
Anglishtja
Vlerësimi: {{{vlerësimi}}}
I paraprirë nga
I ndjekur nga
[ Faqja zyrtare]
IMDb.Logo.png Fearless
FearlessAll Movie Guide

Fearless është një film i vitit 2006, film i dedikuar mjeshtrit të madhë të Kong Fu-së Huo Yuanjia-së për më tepër ky film përshkruan jeten e mësusit dhe luftëtarit të madhë Kinez Huo Yuanjia.