Federico Chiesa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Federico Chiesa
Të dhënat personale
Data e lindjes (1997-10-25) 25 Tetor 1997 (23 vjeç)
Vendi i lindjesGjenova, Itali
Gjatësia1.75m[1]
PozicioniAnësore
Informacionet për klubin
Klubi aktualFiorentina
Numri25
Karriera në rini
2002–2007U.S. Settignanese
2007–2016Fiorentina
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2016–Fiorentina12(2)
Ekipi kombëtar
2015–2016Italia U193(0)
2016–Italia U205(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 29 January 2017.
† Ndeshje (Gola).

Federico Chiesa (lindur me 25 Tetor 1997) është një futbollist italian, i cili lua si sulmues anësor në Serie A me Fiorentina dhe Kombëtaren U-20 italiane.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Federico Chiesa - FotMob". www.fotmob.com. FotMob. Marrë më 19 shtator 2016. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)