Feeding the Wheel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Feeding the Wheel është albumi i pestë i Jordan Rudess, tashmë sintisajzerist i progressive metal bendit të famshëm Dream Theater. Shumë muzikantë të tjerë kanë marrur pjesë në inçizimin e këtij albumi, si Terry Bozzio (Frank Zappa, Missing Persons), Steve Morse (Dixie Dregs, Deep Purple), dhe John Petrucci (Dream Theater), me të cilin Rudess bashkpunoi edhe në projektin Liquid Tension Experiment. Albumi u lëshua më 23 tetor2001. I takon zhanrit progressive rock.

Këngët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Të gjitha këngët janë të kompozuara nga Jordan Rudess.

 1. "The Voice" (intro) – 0:19
 2. "Quantum Soup" – 11:03
 3. "Shifting Sands" – 6:02
 4. "Dreaming in Titanium" – 4:10
 5. "Ucan Icon" – 5:46
 6. "Center of the Sphere" – 1:38
 7. "Crack the Meter" – 6:13
 8. "Headspace" – 4:00
 9. "Revolving Door" – 8:39
 10. "Interstices" – 4:05
 11. "Feed the Wheel" – 7:14

Anëtarët pjesëmarrës[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


{{{emri}}}
{{{tipi}}}
Label Magna Carta