Jump to content

Feel the Passion

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
"Feel the Passion"
Këngë nga Aurela Gaçe
Publikimi15 prill 2011
FormatiDigital Download, Streaming
ZhanriPop, rock
Gjatësia3:01
TekstshkruesSokol Marsi
ProducerShpëtim Saraçi
"Feel the Passion"
Festivali Evropian i Këngës 2011
ShtetiShqipëria
PerformuesAurela Gaçe
GjuhaAnglisht
KompozitorëShpëtim Saraçi
TekstshkruesSokol Marsi
Performanca e Finales
Vendi në Gjysëm-FinaleE 14-ta
Pikët në Gjysëm-Finale47
Paraqitjet tjera
◄ It's All About You (2010)   
Suus (2012) ►

"Feel the Passion" është një këngë e këngëtares shqiptare Aurela Gaçe. Është publikuar si një CD i vetëm më 15 prill 2011 nga EMI. Kënga pop dhe rock në gjuhën angleze është kompozuar nga Shpëtim Saraçi dhe shkruar nga Sokol Marsi. Një video muzikore shoqëruese u shfaq premierë në kanalin zyrtar YouTube të Festivalit Evropian të Këngës më 16 mars 2011.[1][2]

Kënga e përfaqësoi ShqipërinëFestivalin Evropian të Këngës 2011Dyzeldorf, Gjermani, pasi Gaçe fitoi garën e para-përzgjedhjes Festivali i Këngës me versionin në gjuhën shqipe "Kënga ime". Ajo dështoi të kualifikohej për në finalen e madhe në vendin e katërmbëdhjetë duke shënuar moskualifikimin e tretë të vendit në garë. Gjatë shfaqjes së saj, Gaçe u shoqërua nga tre vokalistë mbështetës dhe dy instrumentistë, ndërsa tema shqiptare u përforcua vizualisht nga krahët e një shqiponje me ngjyrë të bardhë dhe të kuqe në ekranet LED.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Dusseldorf 2011–Participants: Aurela Gaçe" (në anglisht). European Broadcasting Union. Arkivuar nga origjinali më 25 prill 2020. Marrë më 25 prill 2020.
  2. ^ "Dusseldorf 2011–Participants: Aurela Gaçe" (në anglisht). European Broadcasting Union. Arkivuar nga origjinali më 25 prill 2020. Marrë më 25 prill 2020.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Parardhësi 
Juliana Pasha
me "It's All About You"

Shqipëria në Festivalin Evropian të Këngës

2011
Pasardhësi 
Rona Nishliu
me "Suus"