Feldru

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Feldru
Komunë
Vendndodhja
Feldru is located in Rumania
Feldru
Feldru

Koordinatat: 47°17′N 24°37′E / 47.283°N 24.617°E / 47.283; 24.617

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bistrița-Năsăud
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 125.53 [1] km2
Popullsia 7712 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 427080
Nr. fshatrave 2
Fshatrat Feldru e Nepos

Feldru është një komunë në qarkun Bistrița-NăsăudRumani. Ka një popullsi prej 7712 banorësh dhe sipërfaqe 125.53 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 2 fshatrave: Feldru e Nepos.

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ (Rumunisht)Databaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ (Rumunisht) Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)