Ferhat Ymeri

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Ferhat Ymeri u lind më 1954 në Gjakovë. Shkollën fillore dhe të mesme e kreu në vendlindje. Ka studiuar mjekësi dhe letërsi komparative në Zagreb.

Me shkrime filloi të merret që nga shkolla fillore.