Fernando Muslera

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fernando Muslera
Fernando Muslera 2012.jpg
Muslera duke luajtur për Uruguajin në 2012.
Të dhënat personale
Emri i plotëNéstor Fernando Muslera Micol
Data e lindjes (1986-06-16) 16 Qershor 1986 (35 vjeç)
Vendi i lindjesBuenos Aires, Argjentinë
Gjatësia1,90 m (6 ft 3 in)
PozicioniPortier
Informacionet për klubin
Klubi aktualGalatasaray
Numri25
Karriera në rini
2001–2004Montevideo Wanderers
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2004–2006Montevideo Wanderers44(0)
2006–2007Nacional (Huazim)5(0)
2007–2011Lazio97(0)
2011–Galatasaray90(1)
Ekipi kombëtar
2009–Uruguaji55(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 22 shkurt 2014.

† Ndeshje (Gola).

‡ Ndeshjet dhe golat në kombëtare deri më 15 gusht 2013

Fernando Muslera (i lindur më 16 qershor 1986) është portier uruguaian. Ai aktualisht luan për ekipin turke Galatasary.

Muslera, do të transferohet në Galatasaray në vitin 2011, dhe ka vesh fanellën numër 25. 2011-2012 Galatasaray Muslera luajtur në një pjesë të madhe të qëllimit të rregullt të Lidhjes së sezonit vetëm në ndeshjen e fundit të karrierës së tij ka marrë një dënim kundër Manisaspor.