Festieux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Festieux
Qytet
Vendndodhja
Festieux is located in Franca
Festieux
Festieux
49°31′20″V 3°45′14″L / 49.522222222222°V 3.7538888888889°L / 49.522222222222; 3.7538888888889Koordinatat: 49°31′20″V 3°45′14″L / 49.522222222222°V 3.7538888888889°L / 49.522222222222; 3.7538888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.67 km2
Dendësia 97 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 02309


Festieux është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Festieux ka një popullsi prej 647 banorë dhe sipërfaqe 6.67 km², me një dendësi prej 97 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Festieux – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale