Filmfare Awards

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Filmfare Awards janë shpërblimet më të vjetër dhe më të rëndësishme, që i jepen filmat HindiIndi. Ato jepen çdo vit, për me ndërruar talentët më të madhe bolivudit.


Gnome-multimedia.svg Ky artikull në lidhje me Filmi është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.