Fisterra

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fisterra
Fisterra, Galiza. Panorámica.jpg
Stema zyrtare e Fisterra
Popullsia
 • Total5.005
Demonym(s)Finisterranos
Faqja zyrtarewww.concellofisterra.com

Fisterra është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Fisterra, të provincës A Coruña, në Galicia. Fisterra ka 5005 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 29.43 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]