Flamuri i Singaporit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Flamuri i Singaporit

Flamuri i Singaporit u adoptua më 1959. Flamuri ka hënë me pesë yje. Gjatë gjysmës së shekullit 20-të, hëna dhe ylli ishte simbol i Myslimanizmit.