Flavy-le-Martel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Flavy-le-Martel
Komunë
noform
Pamje nga Flavy-le-Martel
Stema_figura
Vendndodhja
Flavy-le-Martel is located in Franca
Flavy-le-Martel
Flavy-le-Martel
49°42′48″V 3°11′35″L / 49.713333333333°V 3.1930555555556°L / 49.713333333333; 3.1930555555556Koordinatat: 49°42′48″V 3°11′35″L / 49.713333333333°V 3.1930555555556°L / 49.713333333333; 3.1930555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.83 km2
Popullsia 1642 banorë
Dendësia 128 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02520
INSEE 02315


Flavy-le-Martel është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Flavy-le-Martel ka një popullsi prej 1642 banorë dhe sipërfaqe 12.83 km², me një dendësi prej 128 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Flavy-le-Martel – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale