Fleury, Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fleury
Komunë
noform
Pamje nga Fleury
Vendndodhja
Fleury is located in Franca
Fleury
Fleury
49°15′29″V 3°09′23″L / 49.258055555556°V 3.1563888888889°L / 49.258055555556; 3.1563888888889Koordinatat: 49°15′29″V 3°09′23″L / 49.258055555556°V 3.1563888888889°L / 49.258055555556; 3.1563888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.51 km2
Lartësia 98 m (m.n.d.)
Popullsia 133 banorë
Dendësia 20 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02600
INSEE 02316


Fleury është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Fleury ka një popullsi prej 133 banorë dhe sipërfaqe 6.51 km², me një dendësi prej 20 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Fleury (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale