Fligny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fligny
Komunë
noform
Pamje nga Fligny
Vendndodhja
Fligny is located in Franca
Fligny
Fligny
49°52′55″V 4°15′54″L / 49.881944444444°V 4.265°L / 49.881944444444; 4.265Koordinatat: 49°52′55″V 4°15′54″L / 49.881944444444°V 4.265°L / 49.881944444444; 4.265
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.85 km2
Popullsia 185 banorë
Dendësia 27 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08380
INSEE 08172


Fligny është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Fligny ka një popullsi prej 185 banorë dhe sipërfaqe 6.85 km², me një dendësi prej 27 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Fligny – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale