Florent Hasani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Florent Hasani
Të dhënat personale
Data e lindjes30 mars 1997
Vendi i lindjesVushtrria, Serbia dhe Mali i Zi
Gjatësia1.83 m (6 ft 0 in)
PozicioniMesfushor sulmues
Informacionet për klubin
Klubi aktualDiósgyőri VTK
Numri8
Karriera në rini
0–2014KF Vushtrria
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2014–2015KF Vushtrria15(1)
2015–2018KF Trepça'8976(21)
2018–Diósgyőri VTK34(5)
Ekipi kombëtar
2017–Kosova U218(2)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Florent Hasani (lindi më 30 mars 1997) është futbollistë kosovarë i cili luan për klubin hungarezë Diósgyőri.

Karriera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Diósgyőri[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Më 25 janar 2018. Hasani u bashkua me Diósgyőri, në një transfer të lirë.[1] Katër ditë më vonë, klubi konfirmoi se transferimi i Hasanit ishte përhershëm.[2] Më 20 shkurt 2018, ai bëri debutimin e tij në raundin e katërt në Kupën Hungareze 2017-18 kundër Vác FC, duke luajtur plotë 90 minuta si mysafir.[3]

Karriera ndërkombëtare[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Më 21 mars 2017. Hasani morri një thirrje prej Kosovës U21 për një ndeshje kualifikuese në UEFA Kampionati Evropian U-21 kundë Republikës së Irlandës U21[4][5]

Më 22 janar 2018. Hasani morri një thirrje e tij të parë prej kombëtares kosovare në një ndeshje miqësore kundër Azerbajxhanit.[6] Sidoqoftë ndeshja u anulua dy ditë më vonë, e cila e zgjati debutimin e tij.[7]

Referimer[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Zyrtare: Florent Hasani kalon nga Trepça'89 te Diosgyori në Hungari". Almakos. 25 janar 2018. Arkivuar nga origjinali origjinali më 11 nëntor 2018. Marrë më 25 janar 2018. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "Florent Hasani a DVTK játékosa" [Florent Hasani është një lojtar i DVTK]. Diósgyőri VTK. 29 janar 2018. Marrë më 29 janar 2018. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  3. ^ "Florent Hasani debuton te skuadra e re në eliten e futbollit hungarezë". Futbolli Kosovar. 21 shkurt 2018. Arkivuar nga origjinali origjinali më 10 qershor 2018. Marrë më 21 shkurt 2018. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  4. ^ "Lista e futbollistëve të Përfaqësueses U21". Federata e Futbollit të Kosovës. 21 mars 2017. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  5. ^ "Kosova U21 e pafat kundër Irlandës, humb me rezultat të ngushtë". Federata e Futbollit të Kosovës. 25 mars 2017. Marrë më 25 mars 2017. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  6. ^ "Lajmi i fundit: Lista e Kosovës kundër Azerbajxhanit". Korneri. 22 janar 2018. Marrë më 22 janar 2018. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  7. ^ "Friendly match cancelled". Shoqata e Federatës së Futbollit të Azerbajxhanit. 25 janar 2018. Marrë më 25 janar 2018. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)