Fluquières

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fluquières
Komunë
noform
Pamje nga Fluquières
Vendndodhja
Fluquières is located in Franca
Fluquières
Fluquières
49°48′12″V 3°09′10″L / 49.803333333333°V 3.1527777777778°L / 49.803333333333; 3.1527777777778Koordinatat: 49°48′12″V 3°09′10″L / 49.803333333333°V 3.1527777777778°L / 49.803333333333; 3.1527777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.24 km2
Popullsia 215 banorë
Dendësia 41 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02590
INSEE 02317


Fluquières është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Fluquières ka një popullsi prej 215 banorë dhe sipërfaqe 5.24 km², me një dendësi prej 41 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Fluquières – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale