Focus (javore gjermane)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Logo e javores Focus dhe e TV

Focus është javore politike gjrmane cila publikon shkrime për ngjarje aktuale, mbrenda dhe jashtë vendit.

U themelua në vitin 1993, nga ana e Hubert Burda Media. Focus është njëri ndër konkurentët kryesor të Der Spiegel dhe të Sternit.

Focus ka arritë një tirazh të shitjes deri në 470.000 kopje.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ [1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]