Foixà

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Foixà
Komunë
noform
Stema_figuraBandera de Foixà.svg
Vendndodhja
Foixà is located in Spanjë
Foixà
Foixà

Koordinatat: 42°2′36″V 2°59′52″L / 42.04333°V 2.99778°L / 42.04333; 2.99778

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Gerona
Qarku Baix Empordà
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.12 km2
Lartësia 87 m (m.n.d.)
Popullsia 336 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 17132
Koordinatat 42° 2′ 36″ Veri

2° 59′ 52″ Lindje


Foixà është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Empordà, të provincës Gerona, në Katalonia. Foixà ka 336 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 19.12 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Foixà – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale